Freza de zapada HONDA HSS760A ETD
Cod Produs: HSS760A ETD
Verificare stoc telefonic
Descriere
Freza de zăpadă Honda HSS 760A Tip ETD, din seria 7, este un model cu două stadii, conceput pentru curățarea eficientă a zăpezii în curți, alei și zone rezidențiale sau semiprofesionale. Este o alegere potrivită pentru utilizatorii care au nevoie de putere, control și fiabilitate în sezonul rece.
Varianta ETD este echipată cu sistem de rulare pe șenile, ceea ce oferă aderență foarte bună și stabilitate în lucru, inclusiv pe suprafețe dificile sau în condiții de zăpadă compactă. Transmisia hidrostatică permite o utilizare confortabilă și un control mai precis al deplasării, iar sistemul de virajare prin ambreiaj contribuie la o manevrare mai ușoară.
Modelul are o lățime de lucru de 60,5 cm, poate curăța zăpadă cu înălțime de până la 55 cm și oferă o capacitate de curățare de 42 tone/h. Distanța de expulzare ajunge până la 15 m, iar reglarea deflectorului de evacuare este electrică, pentru un plus de confort în utilizare.
Freza este echipată cu motor pe benzină Honda GX 200, cu putere de 4,1 kW / 5,6 CP la 3600 RPM, rezervor de 3,1 litri și pornire electrică și manuală la sfoară, fiind un echipament fiabil și practic pentru deszăpezire.
Specificatii tehnice
Model: HSS 760A
Tip: ETD
Sistem de rulare: Senile
Latime de lucru: 60,5 cm
Inaltimea zapada: 55 cm
Capacitate de curatare: 42 tone/h
Distanta de expulzare: 15 m
Reglarea inaltimii frezei: Tija de ajustare
Reglarea deflectorului de evacuare: Electrica
Transmisie: Hidrostatica
Sistem de virajare prin ambreiaj: Da
Viteza de avansare (km/h): 0 – 3,96
Dimensiuni : L x l x h (cm): 148,5 x 63 x 110,5
Greutate: 115 Kg
Nivel acustic garantat: 102 dB
Specificatii tehnice motor
Motor pe benzina: Honda GX 200
Putere motor kW/CP/RPM: 4,1/5,6/3600
Capacitate rezervor (litri): 3,1
Autonomie la sarcina maxima: 1,8
Pornire: Electrica si Manuala la sfoara
Accesorii optionale la cerere
Husa de protectie pt HSS760 / 655
Cod comanda: 06310-SNOW-SMALLps
Caracteristici
| Tip alimentare | Benzina |
|---|---|
| Culoare | Rosu/Negru |
| Putere | 4.1 kW |
| Capacitate rezervor | 3.1 l |
| Capacitate cilindrica | 196 cm³ |
| Nivel zgomot | 102 dB |
| Putere motor | 5.5 cp |
| Numar viteze | 3 |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 1075 mm |
| Latime | 620 mm |
| Lungime | 1420 mm |
| Greutate | 95 Kg |
| Tip lucrare | Profesional |
| Tip motor | Termic |
| Viteza maxima (rpm) | 3600 |
| Continut pachet | 1 x Freza zapada |
| Material | Metal |
| Capacitate rezervor ulei | 0.6 l |
| Modalitate deplasare | Senile |
| Tip motor termic | 4 Timpi |
| Latime de lucru | 60 cm |
| Inaltime de lucru | 42 cm |
| Distanta de aruncare | 14 m |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Freza de zapada HONDA HSS760A ETD” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.