Hidrofor cu pompa autoamorsanta din fonta WKE8-50/19H
Cod Produs: WKE8-50/19H
În stoc
Descriere
WKE8-50/19H este un hidrofor cu pompa autoamorsanta din fonta pentru aspiratie de la adancime medie.
Hidrofor din gama economica, destinat alimentarii instalatiilor domestice de apa in regim automatizat, la presiune constanta.
Performante hidraulice:
Caracteristici constructive hidrofor WKE8-50/19H:
– turbina din PPO (techno-polymer) asigura un randament optim de utilizare;
– garnitura mecanica pe ax din ceramica+grafit+NBR pentru o durata de viata ridicata a etansarii;
– carcasa motorului din aliaj de aluminiu pentru o racire eficienta;
– condensator de pornire incorporat si protectie termica autoresetabila.
Specificatii tehnice:
Tip produs: Hidrofoare de mica adancime
Tensiune de alimentare (V/Hz/Ph): 230/50/1
Putere (W): 1100
Debit maxim refulat (l/min): 60
Adancime de aspiratie (m): 8
Inaltime de refulare (m): 50
Capacitate butelie (l): 19
Tipul de apa vehiculata: ape curate
Material corp pompa: fonta
Diametru de aspiratie ("): 1
Diametru de refulare ("): 1
Tip alimentare: la retea
Lungime cablu de alimentare (m): 1.5
Infasurare stator: aluminiu
Garnitura mecanica: Ceramica/Grafit/NBR
Clasa de izolatie: B
Clasa de protectie: IP 44
Temperatura maxima lichid (°C): 35
Material turbina: PPO (techno-polymer)
Material ax pompa: Inox 2CR13
Material carcasa motor: Aliaj de aluminiu
Aplicatii: -alimentarea cu apa curata in sistem automatizat;-sisteme de alimentare cu apa-cladiri rezidentiale, spalatorii auto, etc.;-sisteme de irigatii de dimensiuni medii;-cresterea presiunii din reteaua de alimentare cu apa potabila;-transvazarea apei curate, in general.
Producator: Wasserkonig
Garantie persoane fizice (luni): 24
Garantie persoane juridice (luni): 12
Dimensiune neta lungime (mm): 480
Dimensiune neta latime (mm): 270
Dimensiune neta inaltime (mm): 490
Dimensiune bruta lungime (mm): 510
Dimensiune bruta latime (mm): 280
Dimensiune bruta inaltime (mm): 500
Greutate neta (kg): 17.16
Greutate bruta (kg): 18.8
Caracteristici
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Functii | Presostat |
| Putere | 1100 W |
| Nivel zgomot | 80 dB |
| Lungime cablu | 1.5 m |
| Greutate | 18 Kg |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Diametru racord aspiratie | 1 inch |
| Capacitate vas expansiune | 19 l |
| Debit maxim | 60 l/min |
| Inaltime de refulare | 50 m |
| Adancime de absorbtie | 8 m |
| Material | Inox |
| Temperatura maxima | 35 C |
| Clasa de izolatie | B |
| Clasa de protectie | IP44 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hidrofor cu pompa autoamorsanta din fonta WKE8-50/19H” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.











Recenzii
Nu există recenzii până acum.