Hidrofor Wasserkonig FL508225 cu pompa autoamorsanta fonta putere 1200 W debit 4920 l/h inaltime refulare 50 m vas 24 l
Cod Produs: FL508225
În stoc
Descriere
Hidrofor Premium cu pompa autoamorsanta din fonta Wasserkonig FL508225, ax din inox si racord cu 5 cai cu flexibil din inox.
Echipat cu vas expansiune Wasserkonig fabricat in Italia, hidroforul este optim pentru alimentarea in sistem automatizat a aplicatiilor casnice moderne, sisteme de irigatii de dimensiuni medii, transvazarea apei sau cresterea presiunii in reteaua de alimentare cu apa potabila.
Performante hidraulice:
Caracteristici constructive:
– turbina, difuzorul si tubul de aspiratie din PPO de calitate superioara, asigurand un randament optim de utilizare;
– motor electric asincron cu 2 poli;
– corpul pompei din fonta;
– protectie termica autoresetabila si condensator de pornire;
– garnitura mecanica pe ax din ceramica+grafit+NBR pentru o durata de viata ridicata a etansarii;
– carcasa motorului din aliaj de aluminiu pentru o racire eficienta;
– racord flexibil antivibrant cu manta din inox;
– serviciu continuu S1;
– vas de expansiune Wasserkonig, fabricat in Italia, vopsit in camp electrostatic, cu membrana de cauciuc, cu volum de 24 l.



Specificatii tehnice:
Tip produs: Hidrofoare de mica adancime
Tensiune de alimentare (V/Hz/Ph): 230/50/1
Putere (W): 1200
Debit maxim refulat (l/min): 82
Adancime de aspiratie (m): 9
Inaltime de refulare (m): 50
Capacitate butelie (l): 24
Tipul de apa vehiculata: ape curate
Material corp pompa: fonta
Diametru de aspiratie ("): 1
Diametru de refulare ("): 1
Lungime cablu de alimentare (m): 1.5
Infasurare stator: cupru
Garnitura mecanica: Ceramica/Grafit/NBR
Clasa de izolatie: F
Clasa de protectie: IP 44
Temperatura maxima lichid (°C): 35
Material turbina: PPO-(techno-polymer)
Material ax pompa: Inox
Material carcasa motor: Aliaj de aluminiu
Aplicatii: -alimentarea cu apa curata in sistem automatizat;-sisteme de alimentare cu apa -cladiri rezidentiale, spalatorii auto, etc.;-sisteme de irigatii de dimensiuni medii;-cresterea presiunii din reteaua de alimentare cu apa potabila;-transvazarea apei curate, in general.
Producator: Wasserkonig
Garantie persoane fizice (luni): 48
Garantie persoane juridice (luni): 48
Dimensiune bruta lungime (mm): 550
Dimensiune bruta latime (mm): 320
Dimensiune bruta inaltime (mm): 620
Greutate neta (kg): 20.6
Greutate bruta (kg): 22.1
Caracteristici
| Culoare | Gri |
|---|---|
| Functii | Presostat |
| Putere | 1200 W |
| Nivel zgomot | 80 dB |
| Lungime cablu | 1.8 m |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Diametru racord aspiratie | 1 inch |
| Capacitate vas expansiune | 24 l |
| Debit maxim | 82 l/min |
| Inaltime de refulare | 50 m |
| Adancime de absorbtie | 9 m |
| Material | Fonta |
| Clasa de izolatie | F |
| Clasa de protectie | IP44 |
| Presiune maxima | 6 bar |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hidrofor Wasserkonig FL508225 cu pompa autoamorsanta fonta putere 1200 W debit 4920 l/h inaltime refulare 50 m vas 24 l” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.















Recenzii
Nu există recenzii până acum.