indisponibil
Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Invertor MIG/MAG ProWeld MIG-300YN
Cod Produs: 4551MIG300YN
Beneficii:
Garanție persoane fizice: 24 luni
Livrarea asigurată la toate comenzile
Deschidere colet la livrare
14 zile drept de retur
Cumpără ce vrei, cât vrei! Poți plăti în rate.
Stoc epuizat
Descriere
Descreire:
Invertor de sudare profesional, multiproces, asistat de microcontroler.
Tehnici de sudare utilizabile: MIG, MMA, Lift-TIG
Date tehnice:
Tensiune de alimentare: 380Vca, ±10%
Putere absorbita: 9.6 kVA / 7.3 kVA / 9.3 kVA
Frecventa: 50Hz
Curent absorbit (Maxim / Nominal): 26/20, 20/15, 24/19
Reglaj curent sudare: 50-300, 15-300, 20-250A
Functii sudare: MIG / TIG / MMA
Regim de functionare la 40°C:
MIG: 60% 300A / 100% 230A
TIG: 60% 300A / 100% 230A
MMA: 60% 250A / 100% 190A
Tensiune la mers in gol: 55V
Eficienta: 85.00%
Factor de putere: 0.73
Grad de protectie: IP21
Clasa de izolatie: H
Sistem de racire: Aer, Ventilat fortat
Dimensiuni: 875x420x810mm
Diametru/greutate rola sarma: 200,270mm/ 5,15kg
Diametru electrod / sarma: 0.8, 1.0, 1.2 / 2.5, 3.2, 4.0
Tip electrod: 6013, 7018 etc
Masa neta: 42kg
Set livrare:
Pistolet MIG 3m
Cheie diuza 1buc.
Diuza: 0.8 1buc.
Diuza: 1.0 1buc.
Diuza: 1.2 1buc.
Cleste masa + cablu + cuplala cablu 35mm 1buc.
Cleste electrod 1buc.
Cupla cablu 30mm 1buc.
Role 1.0/1.2 mm 2buc.
Imbus 4mm 1buc.
Imbus 5mm 1buc.
Caracteristici
| Tip alimentare | Electric |
|---|---|
| Culoare | Galben |
| Functii | Roti transport |
| Latime | 875 mm |
| Lungime | 420 mm |
| Greutate | 42 Kg |
| Tip lucrare | Profesional |
| Tensiune alimentare | 380 V |
| Clasa de izolatie | H |
| Clasa de protectie | IP21 |
| Afisaj electronic | Da |
| Tip aparat | Invertor |
| Tip sudura | MIG/MAG |
| Ventilator de racire | Da |
| Curent maxim de sudura | 300 A |
| Reglare intensitate curent | 20-250 A |
| Putere absorbita (kVA) | 9.3 |
| Tensiune in gol | 55 V |
| Diametru electrozi | 4.0 mm |
| Diametru sarma de sudare | 0.8-4.0 mm |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Invertor MIG/MAG ProWeld MIG-300YN” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.




Recenzii
Nu există recenzii până acum.