Pompa autoamorsanta WKE8-44
Cod Produs: WKE8-44
În stoc
Descriere
Pompa de gradina autoamorsanta Wasserkonig WKE8-44, din fonta, cu axul din inox si carcasa motorului din aliaj de aluminiu.
Pompa de apa WKE8-44 face parte din gama economica, este compacta si usoara, fiind recomandata in special pentru alimentarea instalatiilor de apa casnice temporare, precum sistemele de irigare pentru gradini de dimensiuni medii, umplerea si golirea bazinelor si piscinelor sau cresterea presiunii in instalatia de alimentare cu apa.
Performante hidraulice:
Caracteristici constructive:
-turbina din PPO (techno-polymer) asigura un randament optim de utilizare;
-garnitura mecanica pe ax din ceramica+grafit+NBR pentru o durata de viata ridicata a etansarii;
-carcasa motorului din aliaj de aluminiu pentru o racire eficienta;
-intrerupator PORNIT-OPRIT.



Specificatii tehnice:
Tensiune de alimentare (V/Hz/Ph): 230/50/1
Putere (W): 900
Debit maxim refulat (l/min): 50
Adancime de aspiratie (m): 8
Inaltime de refulare (m): 44
Tipul de apa vehiculata: ape curate
Material corp pompa: fonta
Diametru de aspiratie ("): 1
Diametru de refulare ("): 1
Tip alimentare: la retea
Lungime cablu de alimentare (m): 1.4
Infasurare stator: aluminiu
Intrerupator: da
Garnitura mecanica: Ceramica/Grafit/NBR
Curent absorbit (A): 4.2
Clasa de izolatie: B
Clasa de protectie: IP 44
Maner: da
Temperatura maxima lichid (°C): 35
Material turbina: PPO (techno-polymer)
Material ax pompa: Inox 2CR13
Material carcasa motor: Aliaj de aluminiu
Aplicatii: -irigare gradinilor de mici dimensiuni;-alimentarea cu apa potabila in instalatii temporare;-vehiculare lichide necorozive fara particule in suspensie (apa de la robinet, apa de ploaie, apa din piscina, alte lichide necorozive);-umplerea si golirea rezervoarelor si piscinelor de mici dimensiuni.
Producator: Wasserkonig
Garantie persoane fizice (luni): 24
Garantie persoane juridice (luni): 12
Dimensiune neta lungime (mm): 390
Dimensiune neta latime (mm): 180
Dimensiune neta inaltime (mm): 240
Dimensiune bruta lungime (mm): 410
Dimensiune bruta latime (mm): 205
Dimensiune bruta inaltime (mm): 230
Greutate neta (kg): 11.96
Greutate bruta (kg): 12.5
Caracteristici
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Putere | 900 W |
| Nivel zgomot | 85 dB |
| Putere motor | 1.2 cp |
| Tip pornire | Automata |
| Lungime cablu | 1.5 m |
| Greutate | 12 Kg |
| Tip motor | Electric |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Diametru racord aspiratie | 1 inch |
| Debit maxim | 3000 l/h |
| Inaltime de refulare | 44 m |
| Adancime de absorbtie | 8 m |
| Material | Fonta |
| Temperatura maxima | 35 C |
| Clasa de izolatie | B |
| Clasa de protectie | IP44 |
| Presiune maxima | 4.4 bar |
| Tip pompa | Pompa de suprafata |
| Tip combustibil | Electricitate |
| Utilizat pentru | Apa curata |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Pompa autoamorsanta WKE8-44” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.