Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Aparat de sudura in sistem invertor 5-210A 230V electrozi 1.6-4mm MMA-250
Cod Produs: COMPACT-200T
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
– Aparat de sudură în sistem invertor, monofazat, pentru sudură în curent continuu prin procedeul MMA.
Avantaje
– Intrerupere automata cand electrodul este in scurt-circuit si in absenta arcului;
– Protectie termostatica, la supratensiune, la subtensiune, la supracurent;
– Fara comutator de pornit/oprit – porneste la amorsarea arcului si se opreste automat dupa ce aparatul se raceste;
– Functie de stand by;
– Dotat cu sistem VRD ce asigura reducerea automata a tensiunii in gol la o valoare care nu este periculoasa pentru om.
Set livrare
– Masca de sudura cu sticla adiactinica; Perie cu ciocanel; Cleste portelectrod; Clema de masa; Cabluri de sudura.
Date tehnice
- Tensiune nominala 230V/ 1Ph/ 50Hz
- Ventilator Da
- Interval reglare curent sudura 30-200 A
- Tip curent Continuu
- Diametru electrod 1.6-3.2 mm
- Tip electrod Rutilici,bazici,inox,fonta
- Durata activa la 30% 200@60%
- Antistick/ Hot start Da
- Ventilatie fortata Da
- Dimensiune (Diametru interior) 282x112x192 mm
- Greutate 2.9 kg
Caracteristici
| Tip alimentare | Electric |
|---|---|
| Culoare | Rosu/Negru |
| Functii | Maner transport |
| Latime | 112 mm |
| Lungime | 282 mm |
| Greutate | 29 Kg |
| Tip lucrare | Profesional |
| Continut pachet | 1 x Cablu de sudura cu cleste port-electrod |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Clasa de izolatie | F |
| Clasa de protectie | IP21S |
| Afisaj electronic | Da |
| Tip aparat | Invertor |
| Tip sudura | MMA |
| Ventilator de racire | Da |
| Curent maxim de sudura | 200 A |
| Reglare intensitate curent | 30-200 A |
| Diametru electrozi | 3.2 mm |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Aparat de sudura in sistem invertor 5-210A 230V electrozi 1.6-4mm MMA-250” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.