indisponibil
Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Super Promo
Super Promo
Super Promo
Super Promo
Transport Gratuit
Super Promo
Super Promo
Super Promo
Generator digital Kipor IG 3000E
Cod Produs: EOF-1150003001
Beneficii:
Garanție persoane fizice: luni
Livrarea asigurată la toate comenzile
Deschidere colet la livrare
14 zile drept de retur
Cumpără ce vrei, cât vrei! Poți plăti în rate.
Garanție persoane fizice: luniStoc epuizat
Descriere
Avantajele generatoarelor digitale:
- Greutate redusă și portabilitate
- Alternatorul este antrenat direct de motor și nu se mai folosește volantul, de aceea generatoarele digitale sunt cu până la 50% mai ușoare față de un generator tradițional.
- Design deosebit și tehnologie modernă
- Dispozitivul de răcire patentat, consumul redus de combustibil, sistemul de atenuare a sunetului și tehnologia INVERTER imbunătățesc fiabilitatea generatoarelor Kipor.
- Curent de calitate silentiozitate și eficiență
- Tehnologia Inverter ce stă la baza construcției generatorului reduce fluctuațiile de tensiune și frecvență la maxim 2%, astfel poate fi alimentat orice echipament electric sau electronic. Prin comparație generatoarele tradiționale au fluctuațiile de tensiune și frecvența de pana la 5%.
- Nivel de zgomot este redus cu 10-15 dB față de generatoarele tradiționale.
- Dotare standard
- Sistem de protecție la suprasarcină care decuplează automat generatorul protejându-l de supraîncărcare.
- Senzor în baia de ulei care oprește automat motorul termic protejându-l împotriva gripării.
- Sistem automat de accelerare care reglează turația motorului în funcție de puterea necesară, reducând astfel consumul de combustibil cu 20-40%.
Caracteristici
- Combustibil: benzina
- Curent nominal: 12.2 A
- Dimensiuni: 56x45x49 cm
- Frecventa: 50 Hz
- Tensiune nominala: 230 V
- Greutate: 40 kg
- Model motor: KG205GEXi
- Putere maxima: 3.0 kVA
- Tip motor: 1 cilindru
- Putere nominala: 2.8 kVA
- Consum estimat: 500 g/kWh
- Grad protectie: IP23
- Turatie nominala: 3600 rpm
- LwA: 94 dB
- Autonomie: 5 h
- Capacitate cilindrica: 196 cmc
- LpA: 68-78 dB
- Sistem pornire: la sfoară/electric
- Tip ulei: SAE 10W30/15W40
- Capacitate rezervor: 9.5 l
- Rata de compresie: 8.5/1
- Faze: monofazat
- Sistem de aprindere: T.C.I.
Caracteristici
| Raport compresie | 8.5 |
|---|---|
| Culoare | Galben/Negru |
| Tip | Portabil |
| Functii | Protectie lipsa ulei |
| Putere | 3 kW |
| Capacitate rezervor | 9.4 l |
| Capacitate cilindrica | 196 cm³ |
| Nivel zgomot | 94 dB |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 430 mm |
| Latime | 410 mm |
| Lungime | 491 mm |
| Greutate | 40 Kg |
| Tip motor | 4 timpi |
| Viteza maxima (rpm) | 3600 |
| Consum combustibil (g/kWh) | 500 |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Clasa de protectie | IP23 |
| Tip combustibil | Benzina |
| Utilizat pentru | Digital |
| Structura | Carcasa insonorizata |
| Protectii | Protectie suprasarcina |
| Sistem racire | Cu aer |
| Tensiune furnizata | 230 V |
| Putere nominala | 2800 W |
| Autonomie | 5 h |
| Putere maxima | 3000 W |
| Putere maxima (kVA) | 3 |
| Putere nominala (kVA) | 2.8 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator digital Kipor IG 3000E” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.