Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Generator insonorizat Kipor KDE 16 SS
Cod Produs: EOF-11500000161
Garanție persoane fizice: luniStoc epuizat
Descriere
AVR-ul (regulator automat al tensiunii) imbunatatit limiteaza fluctuatiile tensiunii la cel mai scazut nivel si asigura la iesire un curent stabil, constant. In plus, AVR-ul ofera protectie la suprasarcina si intrerupe automat alimentarea consumatorilor atunci cand sarcina depaseste 110% din puterea nominala a generatorului.
Avantaje si beneficii
- generatorul este acum mai silentios, mai sigur si mai prietenos cu mediul
- robust si durabil
- proiectat pentru a fi usor transportabil
- usurinta in exploatare, intretinere si service
- panou de control intuitiv si usor de folosit, ofera un nivel ridicat al informatiilor si parametrilor unitatii din timpul functionarii
- performante superioare si fiabilitate ridicata
Caracteristici
- Iesiri: 2 prize monofazate si cutie de borne
- Insonorizat: da
- Combustibil: diesel
- Curent nominal: 56.5 A
- Dimensiuni: 165x88x119 cm
- Tensiune nominala: 230 V
- Greutate: 720 kg
- Serie: UltraSilent
- Model motor: KD 488G
- Putere maxima: 14 kVA
- Tip motor: 4 cilindri în linie
- Putere nominala: 13 kVA
- Consum estimat: 320 g/kWh
- Grad protectie: IP 23
- Turatie nominala: 1500 rpm
- LwA: 88 dB
- Autonomie: 15 h
- Capacitate cilindrica: 2190 cmc
- LpA: 51 dB
- Sistem pornire: electric
- Tip ulei: SAE 10W30/15W40
- Capacitate rezervor: 65 l
- Factor de putere: 1
- Rata de compresie: 18.2/1
- Faze: monofazat
Caracteristici
| Current nominal | 56.5 A |
|---|---|
| Raport compresie | 18.2 |
| Culoare | Galben/Negru |
| Tip | Stationar |
| Functii | Protectie lipsa ulei |
| Putere | 1.4 kW |
| Capacitate rezervor | 6.5 l |
| Capacitate cilindrica | 2190 cm³ |
| Nivel zgomot | 88 dB |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 1050 mm |
| Latime | 780 mm |
| Lungime | 1570 mm |
| Greutate | 750 Kg |
| Tip produs | Generator |
| Tip motor | 4 timpi |
| Viteza maxima (rpm) | 1500 |
| Consum combustibil (g/kWh) | 230 |
| Utilizare | Industrial |
| Tip curent | Monofazat |
| Clasa de protectie | IP23 |
| Tip combustibil | Diesel |
| Utilizat pentru | Uz general |
| Structura | Carcasa insonorizata |
| Protectii | Protectie suprasarcina |
| Sistem racire | Cu lichid |
| Capacitate baie ulei | 8.5 l |
| Frecventa | 50 Hz |
| Tensiune furnizata | 230 V |
| Factor de putere | 1 |
| Putere nominala | 13000 W |
| Autonomie | 15 h |
| Putere maxima | 14000 W |
| Putere maxima (kVA) | 14 |
| Putere nominala (kVA) | 13 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator insonorizat Kipor KDE 16 SS” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.