Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Generator de curent si sudura WAGT 300 LSDE
Cod Produs: PFWAGT300DCLD
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
ALTERNATOR SINCRO
Tip: Cu perii, pentru sudare în c.c.
Model: ARC 300 DC
Curent de sudare: 40 … 300 A
Tensiune de sudare: 21,6 … 32,0 V
Tensiune de amorsare: 70 V
Ciclu de lucru: 300 A-35% / 250 A-60%
Putere maximă: 8,0 kVA (3~) / 3,0 kVA (1~)
Factor de putere: 0,8 (3~) / 1 (1~)
Masă: 85,0 kg
MOTOR LOMBARDINI
Tip: Diesel, doi cilindri, răcire cu aer
Model: 12 LD 477/2
Capacitate cilindrică: 954 cm3
Putere maximă: 23,1 HP
Combustibil: Motorină
Masă: 78,0 kg
Pornire: Electrică
Consum: 228 g/kWh
GRUP GENERATOR
Curent maxim de sudare: 300 A, la 35% timp de utilizare
Diametru maxim electrod: 6,0 mm
Tensiune: 400 V (3~) / 230 V (1~)
Frecvenţă: 50 Hz
Putere maximă: 8,0 kVA (3~) / 3,0 kVA (1~)
Turaţie: 3.000 rpm
Dimensiuni de gabarit: 990x600x800 mm(L x l x h)
Capacitate rezervor: 39,0 l
Masă: 212 kg
Dotări standard:
O priză monofazată tip CEE 32A
O priză trifazată tip CEE 32A
Borne pentru curentul de sudare
Potenţiometru pentru reglarea continuă a curentului de sudare; Protecţie termică;
Protecţie lipsă ulei;
Starter electric
Acumulator
Caracteristici
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Tip | Stationar |
| Functii | Protectie lipsa ulei |
| Putere | 8 kW |
| Capacitate rezervor | 39 l |
| Capacitate cilindrica | 954 cm³ |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 800 mm |
| Latime | 560 mm |
| Lungime | 1000 mm |
| Greutate | 20.5 Kg |
| Tip motor | 4 timpi |
| Viteza maxima (rpm) | 3000 |
| Consum combustibil (g/kWh) | 228 |
| Utilizare | Industrial |
| Tip curent | Trifazat |
| Tip combustibil | Diesel |
| Utilizat pentru | Sudura |
| Structura | Cadru metalic |
| Protectii | Protectie termica |
| Sistem racire | Cu aer |
| Tensiune furnizata | 400 V |
| Factor de putere | 0.8/1 |
| Putere maxima | 8000 W |
| Putere maxima (kVA) | 8 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator de curent si sudura WAGT 300 LSDE” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.