Generator invertor Briggs & Stratton Q6500
Cod Produs: 030852
Garanție persoane fizice: 24 luni10.269 lei (-15%) iPrețul tăiat este cel mai mic preț la care a fost vândut produsul în ultimele 30 zile.
Promoție valabilă până la 14-06-2026, în limita stocului disponibil.
8.703 lei(include TVA)
În stoc
Descriere
Putere cu 60% mai silențioasă* decât generatoarele standard. Aceasta este puterea tehnicii tip ‘inverter’ din seria QuietPower™, în combinație cu o carcasa de estompare a zgomotului.
Q6500 cu Quiet Power Technology® este proiectat pentru a fi puternic, dar într-un pachet mic și portabil. Am făcut acest generator cu invertor cu 30% mai ușor decât un generator standard și cu 45% mai compact. Ca și alte generatoare ‘inverter’, acest Q6500 este ideal pentru a vă alimenta smartphone-ul, laptopul, televizorul, sistemele de jocuri și alte echipamente sensibile. Generatorul portabil vă poate alimenta echipamentul electronic timp de 14 ore în continuu (la sarcină de 25%).
Furnizează 6500 de Wați la pornire și 5000 de Wați în funcționare.
Acest generator cu invertor pe benzină Q6500 are 2 prize de uz casnic de 230V / 16A, o priză de uz casnic de 230V / 32A și 2 porturi USB de 5V.* Testat conform standardului ISO3744 de putere sonoră, în comparație cu generatorul standard.
Sigur pentru electronice sensibile Tehnica ‘inverter’ produce o putere mai lină. Aceasta înseamnă că vă puteți reîncărca și alimenta în siguranță dispozitivele electronice sensibile, cum ar fi laptopurile, smartphone-urile și sistemele de jocuri.
Tehnica ‘inverter’ seria QuietPower produce o putere cu 60% mai silențioasă decât generatoarele standard. Oferă în același timp putere constantă pentru aparatele esențiale și electronicele sensibile.
Compact și ușor Cu un design cu 45% mai compact și cu 30% mai ușor decât un generator standard, mutarea și depozitarea generatorului nu este o problemă.
Carcasă de protecție, care reduce zgomotul Cu un cadru din oțel închis într-o carcasă de protecție, zgomotul este minimizat și componentele interne sunt protejate.
Durată de funcționare de până la 14 ore Un motor/alternator integrat foarte eficient oferă până la 14 ore de funcționare (la sarcină 25%). Alimentare extinsă cu motor cu turație variabilă care se adaptează automat la nevoile de putere.
Prize multiple pentru nevoile dvs. de energie Două prize de uz casnic de 230V / 16A, o priză de uz casnic de 230V / 32A și două porturi USB de 5V oferă suficientă flexibilitate pentru a alimenta o combinație extinsă de lumini, laptopuri, blendere, electronice personale și multe altele.
Contor de utilizare a energiei Monitorizați puterea totală disponibilă.
Eficient Se reglează automat la nevoile de putere furnizată, lungind intervalele dintre realimentări.
CO Guard™ Oprire la detectarea monoxidului de carbon Detectare avansată. Protecție adăugată. Această tehnologie brevetată oprește generatorul dvs. atunci când niveluri dăunătoare de monoxid de carbon se acumulează în zona de funcționare a generatorului.
Specificatii tehnice:
produs: motoutilaj
tip: generator inverter
putere [kW]: 5.000
timp functionare [minute]: 14 ore
tensiune [V]: 2x230V/16A 1x230V/32A 2x5V USB
tip motor: pe benzina 4T
cilindree [cm3]: 306
rezervor combustibil [L]: cu indicator nivel, 19
pornire motor: manual
protectie: senzor ulei
lungime [mm]: 640
latime [mm]: 530
inaltime [mm]: 530
masa neta [kg]: 58
Caracteristici
| Culoare | Gri/Negru |
|---|---|
| Tip | Portabil |
| Functii | Roti |
| Putere | 6.5 kW |
| Capacitate rezervor | 1.9 l |
| Capacitate cilindrica | 306 cm³ |
| Nivel zgomot | 66 dB |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 530 mm |
| Latime | 530 mm |
| Lungime | 640 mm |
| Greutate | 58 Kg |
| Tip motor | 4 timpi |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Tip combustibil | Benzina |
| Utilizat pentru | Uz general |
| Structura | Carcasa insonorizata |
| Protectii | Protectie suprasarcina |
| Sistem racire | Cu aer |
| Tensiune furnizata | 230 V |
| Factor de putere | 1 |
| Putere nominala | 5000 W |
| Autonomie | 14 h |
| Putere maxima | 6500 W |
| Putere maxima (kVA) | 6.5 |
| Putere nominala (kVA) | 5 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator invertor Briggs & Stratton Q6500” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.




















0371 781 145
Recenzii
Nu există recenzii până acum.