Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Hidrofor WASSERKONIG inox 1000 W 50 l 3300 l/h inaltime refulare 51 m adancime absorbtie 8 m 6 bar 20.6 Kg
Cod Produs: WKPX3300-51/50H
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Hidrofor cu pompa premium, din inox, cu infasurarea statorului din Cupru si axul pompei din Inox de inalta calitate, construit pentru a raspunde cerintelor ridicate de alimentare cu apa ale unei gospodarii la un consum optim de energie si unor aplicatii cu frecventa mare de utilizare
Aplicatii:
-alimentarea cu apa curata in sistem automatizat;
-sisteme de alimentare cu apa
-cladiri rezidentiale, spalatorii auto, etc.;
-sisteme de irigatii de dimensiuni medii;
-cresterea presiunii din reteaua de alimentare cu apa potabila;
-transvazarea apei curate, in general.
Avantaje produs:
-turbina din PPO de calitate superioara asigura un randament optim de utilizare;
-garnitura mecanica pe ax din ceramica/grafit/NBR pentru o durata de viata ridicata a etansarii;
-carcasa motorului din aliaj de aluminiu pentru o racire eficienta;
-infasurarea statorului din aluminiu de inalta puritate pentru un randament optim calitate – pret;
Caracteristici tehnice si constructive:
Material corp pompa: Inox
Tipul de apa vehiculata: ape curate
Debit [l/min]: 55
Inaltime de refulare [m]: 51
Tensiune de alimentare [V/Ph]: 230V / 1Ph / 50Hz
Adancime de aspiratie [m]: 8
Putere [W]: 1000
Diametru de refulare [„]: 1
Diametru de aspiratie [„]: 1
Temperatura maxima de lucru [°C]: 35
Material ax pompa: Inox 2CR13
Material turbina: PPO (techno-polymer)
Carcasa motor: Aliaj de aluminiu
Infasurare stator: Cupru
Curentul absorbit [A]: 4.65
Clasa de izolatie: F
Garnitura mecanica: Ceramica/Grafit/NBR
Gradul de protectie [IP]: IP 55
Capacitate butelie [l]: 50
Greutate [Kg]: 18.6
Performante:

Curba de functionare:

Caracteristici
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Functii | Presostat |
| Putere | 1000 W |
| Nivel zgomot | 80 dB |
| Lungime cablu | 1.7 m |
| Greutate | 20.6 Kg |
| Continut pachet | 1 x Manometru. Racord 5 cai. 1 x Presostat. 1 x Racord flexibil. 1 x Cablu alimentare |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Diametru racord aspiratie | 1 inch |
| Capacitate vas expansiune | 50 l |
| Debit maxim | 3300 l/h |
| Inaltime de refulare | 51 m |
| Adancime de absorbtie | 8 m |
| Material | Inox |
| Temperatura maxima | 35 C |
| Clasa de izolatie | B |
| Clasa de protectie | IP55 |
| Presiune maxima | 6 bar |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hidrofor WASSERKONIG inox 1000 W 50 l 3300 l/h inaltime refulare 51 m adancime absorbtie 8 m 6 bar 20.6 Kg” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.