Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Hidrofor WASSERKONIG inox 850 W 50 l 3120 l/h inaltime refulare 42 m adancime absorbtie 8 m 6 bar 20.3 Kg
Cod Produs: WKPX3100-42/50H
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Hidrofor cu pompa premium, din inox, cu infasurarea statorului din Cupru si axul pompei din Inox de inalta calitate, cu un bun randament in utilizare si unor aplicatii cu frecventa mare de utilizare
Aplicatii:
-alimentarea cu apa curata in sistem automatizat;
-sisteme de alimentare cu apa
-cladiri rezidentiale, spalatorii auto, etc.;
-sisteme de irigatii de dimensiuni medii;
-cresterea presiunii din reteaua de alimentare cu apa potabila;
-transvazarea apei curate, in general.
Avantaje produs:
-turbina din PPO de calitate superioara asigura un randament optim de utilizare;
-garnitura mecanica pe ax din ceramica/grafit/NBR pentru o durata de viata ridicata a etansarii;
-carcasa motorului din aliaj de aluminiu pentru o racire eficienta;
-infasurarea statorului din aluminiu de inalta puritate pentru un randament optim calitate – pret;
Caracteristici tehnice si constructive:
Material corp pompa: Inox
Tipul de apa vehiculata: ape curate
Debit [l/min]: 52
Inaltime de refulare [m]: 42
Tensiune de alimentare [V/Ph]: 230V / 1Ph / 50Hz
Adancime de aspiratie [m]: 8
Putere [W]: 850
Diametru de refulare [„]: 1
Diametru de aspiratie [„]: 1
Temperatura maxima de lucru [°C]: 35
Material ax pompa: Inox 2CR13
Material turbina: PPO (techno-polymer)
Carcasa motor: Aliaj de aluminiu
Infasurare stator: Cupru
Curentul absorbit [A]: 3.9
Clasa de izolatie: B
Garnitura mecanica: Ceramica/Grafit/NBR
Gradul de protectie [IP]: IP 55
Capacitate butelie [l]: 50
Greutate [Kg]: 17.5
Performante:

Curba de functionare:

Caracteristici
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Functii | Presostat |
| Putere | 850 W |
| Nivel zgomot | 80 dB |
| Lungime cablu | 1.7 m |
| Greutate | 20.3 Kg |
| Continut pachet | 1 x Manometru. Racord 5 cai. 1 x Presostat. 1 x Racord flexibil. 1 x Cablu alimentare |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Diametru racord aspiratie | 1 inch |
| Capacitate vas expansiune | 50 l |
| Debit maxim | 3120 l/h |
| Inaltime de refulare | 42 m |
| Adancime de absorbtie | 8 m |
| Material | Inox |
| Temperatura maxima | 35 C |
| Clasa de izolatie | B |
| Clasa de protectie | IP55 |
| Presiune maxima | 6 bar |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hidrofor WASSERKONIG inox 850 W 50 l 3120 l/h inaltime refulare 42 m adancime absorbtie 8 m 6 bar 20.3 Kg” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.