Motopompa ECO DKD QGZ 50-32
Cod Produs: DKDQGZ5032
Descriere
CADOU: 20 ml furtun plat 2 inch, in limita stocului disponibil.
Alimentarea cu apa din fantani, lacuri, rauri si transportul apei prin conducte pe distante lungi, umplerea rapida a rezervoarelor;
Irigarea culturilor pe ogoare, gradini, livezi, vii prin canale sau instalatii sub presiune cu aspersoare;
Alimentarea cu apa curata sau desecarea bazinelor, piscinelor sau in crescatorii de peste, spalarea vitelor, grajdurilor, uneltelor si utilajelor agricole .
Utilizarea ca motopompa pentru combaterea incendiilor in orice instalatii industriale, formatii de pompieri;
Orice alte activitati unde este necesara vehicularea sau transvazarea diferitelor ape curate in cele mai variate scopuri.
MOTOR: 170 FB/P
Tip motor: 4 timpi, 1 cilindru, racire cu aer
Capacitate cilindrica: 196 cm3
Putere maxima: 7 CP
Sistema aprindere: Electronic fara ruptor
Sistema pornire: Manual
Capacitate rezervor: 3.6 litri
CARACTERISTICI POMPA
Diametru aspiratie: 50mm ( 2 inch)
Diametru refulare: 50 mm ( 2 inch)
Turatie maxima: 3900 ± 100 rpm
Inaltime maxima de refulare: 32 m
Adancime maxima de aspiratie: 7 m
Debit maxim: 30 mc/h
Timp amorsare: 120 sec
Autonomie de functionare max: 3.6 ore
Granulometrie: 6 mm
DIMENSIUNI SI GREUTATE
Lungime: 500 mm
Latime: 400 mm
Inaltime: 420 mm
Greutate: 25 Kg
Caracteristici
| Tip pompa | Motopompa |
|---|---|
| Debit maxim | 30 m³/h |
| Tip motor | Termic |
| Refulare verticala | 32 m |
| Tip combustibil | Benzina |
| Refulare orizontala | 300 m |
| Utilizat pentru | Apa curata |
| Adancime de absorbtie | 7 m |
| Capacitate rezervor | 3.6 l |
| Presiune maxima | 3 bar |
| Capacitate cilindrica | 196 cm³ |
| Putere motor | 7 cp |
| Tip pornire | Manuala |
| Diametru racord refulare | 2 inch |
| Diametru racord aspiratie | 2 inch |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Motopompa ECO DKD QGZ 50-32” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.