Vas orizontal pentru apa rece 50L
Cod Produs: VAO50BLUE
Verificare stoc telefonic
Descriere
Vas de expansiune Aquasystem de 50 litri, orizontal, pentru instalatii de apa sub presiune.
Butelia este vopsita in camp electrostatic, are suport pentru pompa de apa, talpa de sprijin pentru montaj pe pardoseala si este echipata cu membrana interschimbabila EPD m.
Are rol de stocare a apei, asigura presiunea constanta in instalatia de apa si reduce numarul de porniri ale pompei de apa.
Caracteristici constructive vas de expansiune VAO50:
– separare completa intre aer si apa prin membrana interschimbabila din EPDM;
– orizontal, cu suport propriu si suport pentru pompa;
– nu exista contactul apei cu nicio parte metalica;
– vas de expansiune vopsit in camp electrostatic pentru o acoperire uniforma si rezistenta sporita la coroziune;
– montare si punere in functiune simple.
Specificatii tehnice:
Presiune maxima de lucru (bar): 10
Capacitate (l): 50
Presiune de preincarcare (bar): 1.5
Instalatie: apa rece
Dimensiuni HxLxD (mm): 380x570x365
Conexiune ("): 1
Tip recipient: orizontal
Temperatura de lucru (°C): -10 / +100
Aplicatii: Instalatii de apa sub presiune.
Producator: Aquasystem
Garantie persoane fizice (luni): 24
Garantie persoane juridice (luni): 12
Dimensiune bruta lungime (mm): 570
Dimensiune bruta latime (mm): 380
Dimensiune bruta inaltime (mm): 410
Greutate neta (kg): 8.26
Greutate bruta (kg): 9.18
Caracteristici
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Inaltime | 380 mm |
| Latime | 365 mm |
| Lungime | 570 mm |
| Greutate | 9 Kg |
| Tip produs | Rezervor |
| Utilizare | Rezidential |
| Material | Metal |
| Presiune maxima | 10 bar |
| Utilizat pentru | Hidrofoare |
| Presiune de lucru | 10 bar |
| Structura | Orizontala |
| Capacitate | 50 l |
| Diametru racord | 1 inch |
| Forma | Cilindru |
Accesorii
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Vas orizontal pentru apa rece 50L” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.