Vas de expansiune vertical cu suport Aquasystem VAV500, apa rece, volum 500 l, presiune max.10 bari
Cod Produs: VAV500
Verificare stoc telefonic
Descriere
Vas de expansiune Aquasystem de 500 litri, vertical, pentru instalatii de apa rece sub presiune.
Butelia este vopsita in camp electrostatic, are picioare de sprijin pentru montaj pe pardoseala si este echipata cu membrana interschimbabila EPD m.
Are rol de stocare a apei, asigura presiunea constanta in instalatia de apa si reduce numarul de porniri ale pompei de apa.
Caracteristici constructive vas de expansiune VAV500:
– separare completa intre aer si apa prin membrana interschimbabila din EPDM;
– vertical, cu picioare de sprijin pentru montare pe pardoseala;
– nu exista contactul apei cu nicio parte metalica;
– vas expansiune vopsit in camp electrostatic pentru acoperire uniforma si rezistenta sporita la coroziune;
– montare si punere in functiune simple.
Specificatii tehnice:
Presiune maxima de lucru (bar): 10
Capacitate (l): 500
Presiune de preincarcare (bar): 2
Instalatie: apa rece
Dimensiuni HxD (mm): 1490×750
Conexiune ("): 1 1/4
Tip recipient: vertical
Temperatura de lucru (°C): -10 / +100
Aplicatii: Instalatii de apa sub presiune.
Producator: Aquasystem
Garantie persoane fizice (luni): 24
Garantie persoane juridice (luni): 12
Greutate neta (kg): 60
Greutate bruta (kg): 63
Caracteristici
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Inaltime | 1490 mm |
| Tip produs | Rezervor |
| Utilizare | Rezidential |
| Material | Metal |
| Temperatura maxima | 100 C |
| Presiune maxima | 10 bar |
| Utilizat pentru | Hidrofoare |
| Diametru | 750 mm |
| Presiune de lucru | 10 bar |
| Structura | Verticala |
| Capacitate | 500 l |
| Diametru racord | 1.25 inch |
| Forma | Cilindru |
| Temperatura minima | -10 C |
Accesorii
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Vas de expansiune vertical cu suport Aquasystem VAV500, apa rece, volum 500 l, presiune max.10 bari” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.






Recenzii
Nu există recenzii până acum.