Robot de gazon Honda MIIMO HRM310K1 EAE
Cod Produs: HRM310K1 EAE
Garanție persoane fizice: 24 luniVerificare stoc telefonic
Descriere
Robotul de gazon Honda MIIMO HRM310K1 EAE, 1500mp, face parte din gama de roboți de tuns gazon MIIMO. Aceasta este o gamă inovativă și permite întreținerea ușoară a gazonului, tot timpul anului, cu un efort minim.
Robotul de gazon Honda MIIMO HRM310K1 EAE, 1500mp, urmează conturul grădinii dumneavoastră, navigând printre obstacole, tăind bucăți mici de iarbă, care se descompun rapid și fertilizează solul, contribuind din plin la un gazon perfect și sănătos. Robotul de gazon Honda MIIMO HRM310K1 EAE, 1500mp, este alimentat de o baterie Li-ion, este foarte silențios și fiabil, permițându-vă să-l programați chiar și pe timp de noapte, fără să deranjați vecinii.
Alege cu încredere roboții Honda MIIMO, alege calitatea
Roboții MIIMO sunt construiți să lucreze în orice condiții de vreme și nu prezintă niciun pericol pentru animalele de companie, datorită senzorilor încorporați, care vor detecta orice mișcare de ridicare și vor opri lamele din tăiere.
Roboții MIIMO știu întotdeauna când este momentul în care trebuie să se îndrepte către stația de încărcare.
Tehnologiile încorporate în Robotul de Gazon Honda MIIMO HRM310K1 EAE includ:
Senzori de reacție rapidă la „bumper” și la ridicare: MIIMO detectează contactul cu obiecte sau animale de companie și își schimbă imediat direcția de mers sau oprește rotația cuțitelor de tăiere pentru siguranță maximă în cazul ridicării sau înclinării nepermise.
Stație pentru încărcare automată: MIIMO poate lucra cât doriți, deplasându-se singur către stația de încărcare atunci când este necesar, iar după încărcare, se întoarce la tăiere.
Micro mulching: MIIMO taie iarba în segmente extrem de mici, care se transformă în îngrășământ natural pentru sol.
Managementul zonelor de lucru: Această funcție permite controlul utilizatorului asupra momentului și locului de lucru al MIIMO, asigurând o acoperire completă a zonei de tăiere, inclusiv în zonele mai greu accesibile.
Protecție împotriva furtului: Fiecare model de MIIMO poate fi protejat împotriva furtului prin introducerea unui cod de securitate. În cazul ridicării, MIIMO oprește tăierea și emite un sunet de alarmă până când codul de securitate este introdus.
Model: HRM310K1
Tip: EAE
Suprafață acoperită: până la 1500 mp
Capacitate de lucru: 83 m2/h
Zonă de tuns cu înclinare maximă: 24° / 45%
Nivelul de zgomot: 62 dB(A)*
Tip lamă: 3 cuțite pivotante
Lățimea de tăiere: 220 mm
Reglarea înălțimii de tăiere manuală: de la 20 la 60 mm
Tip baterie: Li-ion 22,2V / 1,80Ah
Timp de tundere/încărcare: 40 min
Timp de încărcare: 30 min
Stație de încărcare: Dotare standard
Tip stație de încărcare: Paralel pe cablul de perimetrare
Cablu de perimetrare furnizat: 200 m
Cuie de fixare furnizate: 200 buc
Hidroizolare: IPX4
Grad de protecție la intemperii: IPX4
Poate tunde și pe ploaie
Aplicație smartphone: –
Poziția de staționare: Paralel cu firul frontal
Dimensiuni: 635 x 550 x 287 mm (lungime x lățime x înălțime)
Greutate: 11.6 kg
Caracteristici
| Tip alimentare | Electricitate |
|---|---|
| Material lama | Metal |
| Culoare | Gri/Negru |
| Tip | Robot |
| Material roti | Plastic |
| Tip roti | 4 roti |
| Suprafata lucru | Peste 1000 m² |
| Sursa alimentare electrica | Acumulator |
| Nivel zgomot | 62 dB |
| Latime taiere | 22 cm |
| Tip pornire | Automata |
| Inaltime minima taiere | 20 mm |
| Inaltime maxima taiere | 60 mm |
| Tip acumulator | Li-Ion |
| Autonomie acumulator | 40 min |
| Durata de incarcare | 30 min |
| Capacitate acumulator | 1.80 Ah |
| Inaltime | 287 mm |
| Latime | 550 mm |
| Lungime | 635 mm |
| Greutate | 11.6 Kg |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Robot de gazon Honda MIIMO HRM310K1 EAE” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.







0371 781 145
Recenzii
Nu există recenzii până acum.