Vas de expansiune pentru apa calda 8L
Cod Produs: VR8
Verificare stoc telefonic
Descriere
Vas de expansiune Aquasystem de 8 litri, pentru instalatii de incalzire cu circuit inchis si circulatie fortata, cu montaj vertical pe perete.
Vasul de expansiune are rolul de a compensa variatiile de volum ale apei din instalatie, cauzate de diferentele de temperatura, asigurand astfel mentinerea unei presiuni constante in instalatia de incalzire.
Butelia este vopsita in camp electrostatic si este echipata cu membrana interschimbabila EPDM.
Caracteristici constructive vas de expansiune VR8:
– separare completa intre aer si apa prin membrana interschimbabila din EPDM exista contactul apei cu nicio parte metalica;
– vas de expansiune vopsit in camp electrostatic pentru o acoperire uniforma si rezistenta sporita la coroziune;
– montare si punere in functiune simple.
Specificatii tehnice:
Presiune maxima de lucru (bar): 8
Capacitate (l): 8
Presiune de preincarcare (bar): 1.5
Instalatie: apa calda
Dimensiuni HxD (mm): 316×200
Conexiune ("): 3/4
Tip recipient: vertical
Temperatura de lucru (°C): -10 / +100
Aplicatii: Compensarea variatiilor de volum ale apei din instalatiile de incalzire sub presiune.
Producator: Aquasystem
Garantie persoane fizice (luni): 24
Garantie persoane juridice (luni): 12
Dimensiune bruta lungime (mm): 330
Dimensiune bruta latime (mm): 200
Dimensiune bruta inaltime (mm): 200
Greutate neta (kg): 2
Greutate bruta (kg): 2
Caracteristici
| Culoare | Rosu |
|---|---|
| Inaltime | 316 mm |
| Greutate | 2 Kg |
| Tip produs | Rezervor |
| Utilizare | Rezidential |
| Material | Metal |
| Temperatura maxima | 100 C |
| Presiune maxima | 8 bar |
| Utilizat pentru | Centrale termice |
| Diametru | 200 mm |
| Presiune de lucru | 8 bar |
| Structura | Verticala |
| Capacitate | 8 l |
| Diametru racord | 0.75 inch |
| Forma | Cilindru |
| Temperatura minima | -10 C |
Accesorii
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Vas de expansiune pentru apa calda 8L” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.