Vas de expansiune vertical cu suport Aquasystem VRV80, apa calda, volum 80 l, presiune max.8 bari
Cod Produs: VRV80
În stoc
Descriere
Vas de expansiune Aquasystem de litri, pentru instalatii de incalzire cu circuit inchis si circulatie fortata, cu picioare de sprijin pentru montaj vertical pe pardoseala.
Vasul de expansiune are rolul de a compensa variatiile de volum ale apei din instalatie, cauzate de diferentele de temperatura, asigurand astfel mentinerea unei presiuni constante in instalatia de incalzire.
Butelia este vopsita in camp electrostatic si este echipata cu membrana interschimbabila EPD m.
Caracteristici constructive vas de expansiune VRV80:
– separare completa intre aer si apa prin membrana interschimbabila din EPDM;
– nu exista contact intre apa si o parte metalica;
– vas de expansiune vopsit in camp electrostatic pentru acoperire uniforma si rezistenta sporita la coroziune;
– montare si punere in functiune simple.
Specificatii tehnice:
Presiune maxima de lucru (bar): 8
Capacitate (l): 80
Presiune de preincarcare (bar): 1.5
Instalatie: apa calda
Dimensiuni HxD (mm): 687×410
Conexiune ("): 1
Tip recipient: vertical
Temperatura de lucru (°C): -10 / +100
Aplicatii: Compensarea variatiilor de volum ale apei din instalatiile de incalzire sub presiune.
Producator: Aquasystem
Garantie persoane fizice (luni): 24
Garantie persoane juridice (luni): 12
Dimensiune bruta lungime (mm): 720
Dimensiune bruta latime (mm): 430
Dimensiune bruta inaltime (mm): 460
Greutate neta (kg): 11
Greutate bruta (kg): 12
Caracteristici
| Culoare | Rosu |
|---|---|
| Inaltime | 687 mm |
| Greutate | 12 Kg |
| Tip produs | Rezervor |
| Utilizare | Rezidential |
| Material | Metal |
| Temperatura maxima | 100 C |
| Presiune maxima | 8 bar |
| Utilizat pentru | Centrale termice |
| Diametru | 410 mm |
| Presiune de lucru | 8 bar |
| Structura | Verticala |
| Capacitate | 80 l |
| Diametru racord | 1 inch |
| Forma | Cilindru |
| Temperatura minima | -10 C |
Accesorii
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Vas de expansiune vertical cu suport Aquasystem VRV80, apa calda, volum 80 l, presiune max.8 bari” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.






Recenzii
Nu există recenzii până acum.