Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Aparat de sudura Jasic ARC 160C (Z261)
Cod Produs: 53006
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
– Aparat de sudura MMA si TIG , cu tehnologie Inverter (IGBT) cu dimensiuni si greutate redusa, si eficienta ridicata.
– Poate fi utilizat cu toate tipurile de electrozi – aluminiu, rutilici, bazici, inox, fonta, dar si in mediu protector cu argon, prin contact ( sudura TIG).
– Foarte util datorita greutatii reduse ( 4.7 kg), volum si consum redus.
– permite un reglaj continuu al curentului de sudura cu ajutorul potentiometrului de reglaj.
– amorsare foarte usoara datorita curentului continuu,penetrare foarte buna a materialului si arc de sudura perfect stabil
– compact, usor si modern.
– ciclul de funtionare este calculat la 40 grade C.
– cuple conectare 25 mm
– este dotat cu ventilator care ii mareste capacitatea de sudura.
– arc force (transfer uniform al picaturii de sudura la inceputul sudurii), hot start (amorsare usoara), anti-stick (reduce riscul de lipire al electrodului la start) si Lift Tig (sudura cu adaos de material si gaz de sudura argon).
Ciclu sudura MMA 35% : 160 amperi
Ciclu sudura MMA 60% : 124 amperi
Ciclu sudura MMA 100% : 94.6 amperi
Ciclu sudura TIG 40% : 160 amperi
Ciclu sudura TIG 60% : 124 amperi
Ciclu sudura TIG 100% : 94.6 amperi
Specificatii
Tensiune de alimentare : 230 V
Gama de curent reglat : 20-160 A
Putere absorbita : 7.5 kVA
Electrozi utilizabili : 1.6-4.0 mm
Tensiune in gol : 80 V
Grad de protectie : IP 21S
Clasa de izolatie : F
Factor de putere : 0.7
Dimensiuni : 381x138x286 mm
Greutate : 6.1 kg
Kit livrare:
– cutie de carton pentru transport;
– aparat de sudura ARC 160C;
– cablu de alimentare de 2 ml cu stecher;
– clestele de masa;
– clestele portelectrod;
– 2 cuple DX25;
– cablu masa 16mmp – 1.5 ml;
– cablu portelectrod 16mmp – 3 ml.
Caracteristici
| Tip alimentare | Electric |
|---|---|
| Culoare | Portocaliu/Negru |
| Functii | Maner transport |
| Latime | 138 mm |
| Lungime | 381 mm |
| Greutate | 4.7 Kg |
| Tip lucrare | Profesional |
| Continut pachet | 1 x Cablu de sudura cu cleste port-electrod |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Clasa de izolatie | F |
| Clasa de protectie | IP21S |
| Afisaj electronic | Da |
| Tip aparat | Invertor |
| Tip sudura | MMA |
| Ventilator de racire | Da |
| Curent maxim de sudura | 160 A |
| Reglare intensitate curent | 20-160 A |
| Putere absorbita (kVA) | 7.5 |
| Tensiune in gol | 80 V |
| Diametru electrozi | 4.0 mm |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Aparat de sudura Jasic ARC 160C (Z261)” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.