Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Aparat de taiere cu plasma Tomahawk1538
Cod Produs: TOMAHAWK 1538
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Descrierea produsului:
Tomahawk 1538(K12039-1) este un aparat de taiere cu jet de plasma utilizabil la taierea otelului carbon, a otelului inoxidabil, aluminiului si a altor materiale metalice.
Tomahawk 1538 este realizat in tehnologie invertor si are incorporate multiple functii ce permit realizarea de taieturi de calitate ridicata intr-o gama larga de dimensiuni pana la 40mm.
Torta de taiere se cupleaza prin intermediul unui conector rapid, protejat impotriva atingerii accidentale a partilor aflate sub tensiune.
Curentul de taiere este reglabil continuu cu ajutorul potentiometrului de pe panoul frontal in intervalul 20-100A.
Panoul frontal este prevazut cu indicatoare luminoase pentru:
– prezenta tensiunii de alimentare;
-presiune mica a aerului comprimat;
– interventia protectiei termice;
– prezenta tensiune de taiere.
Noile torte pentru taiere cu plasma sunt proiectate pentru o amorsare a arcului fara inalta frecventa, cu performante ridicate prin concentrarea jetului de plasma, durata de viata mai mare a consumabilelor.
Caracteristici constructive
– Realizat dupa cea mai perfectionata tehnologie invertor, cu performante deosebite si fiabilitate ridicata;
– Control cu arc pilot – permite mentinerea neintrerupta a arcului la taierea grilajelor si a tablelor expandate.
Reglaj continuu al curentului;
– Compensare a variatiilor tensiunii de alimentare;
– Gama larga de aplicatii: taiere, craituire, taiere de colturi interioare, taiere reazeme de conducte si altele;
– Compact si usor;
– Prevazut cu protectie termica si indicator luminos;
– Conform cu normele IEC974-1 si CE.
Aplicatii
Gama larga de aplicatii: taiere, craituire, colturi interioare, taiere reazeme de conducte si altele;
Caracteristici tehnice
-
Producator
: : Lincoln Electric
-
Tensiune alimentare
: [ V/ 1Ph ]: 400/50/60Hz
-
Putere absorbita
: [ KW ]: 7.1/13.7
-
Factor putere
: [ cos φ ]: 0.9
-
Tensiune la mers in gol
: [ V ]: 320
-
Gama reglaj curent
: [ A ]: 20-100
-
Curent de taiere 100%
: [ A ]: 60
-
Curent de taiere 30%
: [ A ]: 100
-
Grosimea maxima de taiere
: [ mm ]: 40
-
Debit aer comprimat necesar
: [ l / min ]: 180
-
Presiune aer comprimat
: [ bar ]: 6-7.5
-
Clasa protectie
: [ IP ]: 23
-
Clasa de izolatie
: : H
-
Dimensiuni ( L x l x h )
: [ mm ]: 455x301x640
-
Greutate
: [ kg ]: 34
Caracteristici
| Tip alimentare | Electric |
|---|---|
| Culoare | Rosu/Negru |
| Latime | 301 mm |
| Lungime | 618 mm |
| Greutate | 36 Kg |
| Tip lucrare | Profesional |
| Continut pachet | 1 x Cablu cu cleste de masa |
| Tensiune alimentare | 400 V |
| Afisaj electronic | Nu |
| Maner transport | Da |
| Roti transport | Nu |
| Tip aparat | Aparat de taiat cu plasma |
| Ventilator de racire | Da |
| Curent maxim de sudura | 100 A |
| Putere absorbita (kVA) | 13.7 |
| Regim de functionare | 40% |
| Presiune de lucru | 5 bar |
| Flux de aer | 180 l/min |
| Grosime maxima taiere | 40 mm |
| Adancime | 455 mm |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Aparat de taiere cu plasma Tomahawk1538” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.


Recenzii
Nu există recenzii până acum.