Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Compresor aer cu ulei AIRMASTER 10cp 500l debit aer aspirat 1191l/min debit aer refulat 850l/min 11bar 295kg
Cod Produs: FT10/1200/500
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
– Compresor de aer profesional, cu două pistoane, acţionat prin curea de un motor electric trifazat, prevăzut cu protecţie termică;
– Tub colector cu aripioare de răcire a aerului ce intră în rezervor;
– Recomandat pentru utilizarea în ateliere de vulcanizare, vopsitorii, recondiționări mobilă, tapiţerie, ateliere de întreţinere, acţionare scule pneumatice, ateliere de vopsit.
Avantaje
– Aripioare de răcire a cilindrului şi a capacului chiulasei;
– Ventilaţie forţată cu debit mare;
– Nivel redus de zgomot;
– Ungere îmbunătăţită realizată cu un consum scăzut de ulei.
Set livrare
– Presostat şi manometru; Supapă de siguranţă şi supapă de purjare; Robinet de linie şi suporţi anti-vibraţii.
Date tehnice
- Putere motor electric 7.5 kW
- Tensiune nominala 400 V
- Frecventa nominala (fn) 50 Hz
- Presiune nominala 11 bar
- Debit de aer (capacitate) 1191 L/min
- Numar pistoane 2
- Capacitatea rezervorului 500 L
- Trepte de compresie 2
- Dimensiune (Diametru interior) 203x68x140 cm
- Greutate 295 kg
Caracteristici
| Culoare | Albastru/Negru |
|---|---|
| Tip | Stationar |
| Functii | Nivel redus de zgomot |
| Putere | 7.5 kW |
| Capacitate rezervor | 500 l |
| Nivel zgomot | 82 dB |
| Putere motor | 10 cp |
| Inaltime | 1400 mm |
| Latime | 680 mm |
| Lungime | 2030 mm |
| Greutate | 2.95 Kg |
| Tip motor | Electric |
| Viteza maxima (rpm) | 1280 |
| Continut pachet | 1 x Manometru |
| Tensiune alimentare | 400 V |
| Utilizare | Industrial |
| Tip combustibil | Electric |
| Presiune de lucru | 11 bar |
| Structura | Orizontala |
| Tip compresor | Cu piston |
| Tip lubrifiere | Cu ulei |
| Debit de aer refulat | 850 l/min |
| Debit de aer aspirat | 1191 l/min |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Compresor aer cu ulei AIRMASTER 10cp 500l debit aer aspirat 1191l/min debit aer refulat 850l/min 11bar 295kg” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.