Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Generator benzina Anadolu HK12000T automat
Cod Produs: DKDGHK12000TAUT
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Generator curent benzina Anadolu HK12000T GX630, 20 CP, 19.5 L – este un generator de curent de uz profesional, alimentat pe benzina, trifazat cu putere de 20 CP. Este dotat cu un motor original HONDA de tip GX630.
Generator curent benzina Anadolu HK12000T GX630, 20 CP, 19.5 L – este un generator de curent profesional, pe benzina, trifazat de 12 kVA putere maxima sau 11 kVA putere nominala, cu pornire manuala (la sfoara). Generatorul este echipat cu un motor puternic, original Honda, bine dimensionat in raport cu alternatorul de tip sincron, de buna calitate si precizie.
Rezervorul de capacitate mare (19.5 litri) ofera o autonomie mare de functionare. Aceste grup electrogen cu motorizare Honda este ideal pentru aplicatii profesionale de mica anvergura (santier- alimenatre scule si echipamente electrice) si pentru aplicatii casnice(iluminat, etc).
Motorul GX630 este in motor Honda original fiabil, consum redus de conbustibil si nivel de noxe si zgomot redus. HONDA OHV 4-TIMPI: motoare in 4 timpi dotate cu supape in capul pistonului, aceasta tehnologie permite realizarea unor motoare mai compacte, avand un consum cu pana la 30% mai redus fata de motoarele asemanatoare cu supape laterale.
EASY START: sistemul de decompresie mecanica la pornire impreuna cu aprinderea electronica faciliteaza pornirea in orice conditii.
OIL ALERT: sistemul opreste automat motorul in cazul lipsei sau insuficientei uleiului de ungere a motorului.
Filtru aer de capacitate marita: asigura filtrarea optima a aerului din sistemul de admisie marind performantele motorului.
Cadrul complet inchis: protejeaza grupul si faciliteaza transportul
Beneficii:
Este usor de utilizat si intretinut
Este echipat cu un motor puternic care va ajuta sa va faceti treaba cu usurinta
Fiabil datorita motorului Honda in 4 timpi
Consumul redus de combustibil
Avantaje:
Cadru durabil, de inalta calitate, sudat si vopsit cu pulbere, din teava din otel, greutatea redusa facandu-l usor de manevrat
Sistem de oprire automata a motorului in cazul lipsei uleiului
Este ideal pentru aplicatii profesionale si pentru aplicatii casnice
Date tehnice:
Putere motor: 20 CP
Putere electrica maxima: 12 KVA
Capacitate cilindrica: 688 cmc
Capacitate rezervor combustibil: 19.5 L
Consum combustibil: 5.3 L/h
Tensiune: 230/400 V
Tip alternator: Trifazat
Nivel de zgomot: 101 dB
Dimensiuni (L x l x h): 78 x 73 x 77 cm
Greutate: 148 kg
Caracteristici
| Culoare | Rosu/Negru |
|---|---|
| Tip | Portabil |
| Functii | Protectie lipsa ulei |
| Putere | 1.2 kW |
| Capacitate rezervor | 19.5 l |
| Capacitate cilindrica | 614 cm³ |
| Nivel zgomot | 101 dB |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 770 mm |
| Latime | 730 mm |
| Lungime | 780 mm |
| Greutate | 14.8 Kg |
| Tip motor | 4 timpi |
| Viteza maxima (rpm) | 3000 |
| Utilizare | Industrial |
| Tip curent | Trifazat |
| Tip combustibil | Benzina |
| Utilizat pentru | Uz general |
| Structura | Cadru metalic cu roti |
| Protectii | Protectie suprasarcina |
| Sistem racire | Cu aer |
| Capacitate baie ulei | 1.5 l |
| Tensiune furnizata | 400 V |
| Factor de putere | 1 |
| Putere nominala | 11000 W |
| Putere maxima | 12000 W |
| Putere maxima (kVA) | 12 |
| Putere nominala (kVA) | 11 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator benzina Anadolu HK12000T automat” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.