Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Generator Honda EC3600
Cod Produs: EC3600
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Acesta este prevăzut cu supape în capul pistonului. Este vorba despre o tehnologie ce permite realizarea unor motoare compacte, ce consumă cu 30% mai puțin combustibil decât motoarele convenționale, cu supape laterale. Pornirea se realizează la sfoară, iar carcasa este închisă.
Generatorul de curent Honda EC3600 dispune de sistem de decompresie mecanică la pornire și aprindere electronică. Aceste două elemente contribuie la realizarea unor porniri ușoare, indiferent de condiții. Totodată, este echipat cu un sistem de protecție, pentru acele situații când motorul rămâne fără ulei. Beneficiază de sistem de reducere a vibrațiilor.
Date tehnice:
Generator curent Honda EC3600
Motor GX 270 în 4 timpi, OHV, răcit cu aer
Tensiune: 230 V / 50 Hz
Putere maximă: 3,6 kVA
Pornire: la sfoară
Carburant: benzină
Capacitate rezervor: 5,3 l
Autonomie maximă: 2,5 ore
Capcitate baie ulei: 1,1 l
Dimensiuni: 800 x 550 x 540 mm
Greutate: 58 kg
Dotări serie
Generator curent Honda EC3600
Carcasa: inchisa
Sistem de stabilizare a tensiunii cu condenstor;
Alarmă de ulei
Caracteristici
| Culoare | Rosu/Negru |
|---|---|
| Tip | Portabil |
| Functii | Protectie lipsa ulei |
| Putere | 3.6 kW |
| Capacitate rezervor | 5.3 l |
| Capacitate cilindrica | 270 cm³ |
| Nivel zgomot | 97 dB |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 540 mm |
| Latime | 550 mm |
| Lungime | 800 mm |
| Greutate | 58 Kg |
| Tip motor | 4 timpi |
| Viteza maxima (rpm) | 3000 |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Tip combustibil | Benzina |
| Utilizat pentru | Uz general |
| Structura | Cadru metalic |
| Protectii | Protectie suprasarcina |
| Sistem racire | Cu aer |
| Capacitate baie ulei | 1.1 l |
| Tensiune furnizata | 230 V |
| Putere nominala | 3400 W |
| Autonomie | 3 h |
| Putere maxima | 3600 W |
| Putere maxima (kVA) | 3.6 |
| Putere nominala (kVA) | 3.4 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator Honda EC3600” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.



Recenzii
Nu există recenzii până acum.