indisponibil
Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Generator open frame Stager FD 3600E
Cod Produs: 5160003600
Beneficii:
Garanție persoane fizice: 24 luni
Livrarea asigurată la toate comenzile
Deschidere colet la livrare
14 zile drept de retur
Cumpără ce vrei, cât vrei! Poți plăti în rate.
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Descriere:
- Generator de curent monofazat, compact, fiabil, usor de manevrat si utilizat. Recomandat atat utilizatorilor casnici cat si celor industriali, profesionali.
- Motor termic puternic de 7.5CP, pe benzina, in patru timpi, consum redus de combustibil si care indeplineste normele EURO5 in materie de poluare a mediului.
- Regulator automat de tensiune (AVR) care limiteaza fluctuatiile tensiunii produse de alternator.
- Panoul de control al generatorului, intuitiv si usor de utilizat, inglobeaza majoritatea functiilor si comenzilor generatorului:
– display digital 3 in 1 cu afisaj pentru: tensiune, frecventa si ore de functionare.
– led de avertizare presiune ulei – semnalizeaza utilizatorului atunci cand nivelul de ulei din baie scade
– siguranta termica care intrerupe furnizarea tensiunii atunci cand echipamentul este suprasolicitat, protejand astfel echipamentul.
- Kit roti pentru deplasare pe distante scurte, in caz de nevoie, si maner rabatabil, pe carcasa generatorului, pentru reducerea dimensiunilor echipamentului. Manerul este dotat cu burete cauciucat care asigura o prindere ferma a acestuia si stift pentru blocare/deblocare.
- Sasiu construit pe un cadru metalic tubular de protectie, si dotat cu suporti din cauciuc pentru sporirea stabilitatii si reducerea vibratiilor din timpul functionarii.
- Acces facil la filtrul de aer pentru o curatare sau inlocuire usoara.
- Priza de 12 volti curent continuu pentru aplicatii usoare sau redresat acumulatori
- Generatorul este dotat cu doua prize monofazate cu capac de protectie.
- Capac lateral de protectie pentru toba de esapament.
- Rezervor de combustibil de capacitate mare cu indicator al nivelului de benzina.
- Sistem de pornire manual (la sfoara) sau electric (fara cheie – pe buton).
- Acumulatorul de 12 Volti este inclus in setul de livrare.
- Generatorul este dotat cu releu de incarcare pentru acumulatorul propriu, atunci cand echipamentul functioneaza.
Avantaje:
AVR
contor frecventa, tensiune si ore functionare
led de avertizare presiune ulei
siguranta termica
manerul detasabil
manevrabilitate usoara cu ajutorul setului de roti standard
Date tehnice:
GENERATOR
GENERATOR
Putere nominala: 2.8 kW / 2.8 kVA
Putere maxima: 3 kW / 3 kVA
Tensiune nominala: 230 V
Frecventa nominala: 50 Hz
Curent nominal: 12 A
Factor de putere: 1.0
Mod reglare tensiune: AVR
Nivel zgomot LwA: 93 dB(A)
Grad de protectie: IP23M
Autonomie: 6 ore
Dimensiuni: 615 x 450 485 mm
Greutate neta/bruta: 49 / 52 kg
MOTOR
Model motor: YH170F(E)
Tip: Motor benzina, 4-timpi, 1 cilindru, OHV, racire cu aer
Putere nominala motor: 7.5 CP
Turatie nominala: 3000 rpm
Capacitate cilindrica: 208 cmc
Capacitate baie de ulei: 0.6 L
Tip ulei: SAE10W-30, 15W-40
Combustibil: Benzina fara plumb
Capacitate rezervor combustibil: 10 L
Sistem de pornire: La sfoara / electric
Sistem aprindere: CDI
Bobinaj: 100% cupru
Consum combustibil:
@ 100% sarcina: 1.92 L/h
@ 75% sarcina: 1.73 L/h
@ 50% sarcina: 1.32 L/h
Caracteristici
| Culoare | Galben/Negru |
|---|---|
| Tip | Portabil |
| Functii | Protectie lipsa ulei |
| Putere | 3 kW |
| Capacitate rezervor | 1.5 l |
| Capacitate cilindrica | 208 cm³ |
| Nivel zgomot | 93 dB |
| Tip pornire | Manuala |
| Inaltime | 485 mm |
| Latime | 450 mm |
| Lungime | 615 mm |
| Greutate | 5.2 Kg |
| Tip motor | 4 timpi |
| Viteza maxima (rpm) | 3000 |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Tip combustibil | Benzina |
| Utilizat pentru | Uz general |
| Structura | Cadru metalic cu roti |
| Protectii | Protectie termica |
| Sistem racire | Cu aer |
| Capacitate baie ulei | 0.6 l |
| Tensiune furnizata | 230 V |
| Factor de putere | 1 |
| Putere nominala | 2800 W |
| Autonomie | 6 h |
| Putere maxima | 3000 W |
| Putere maxima (kVA) | 3 |
| Putere nominala (kVA) | 2.8 |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Generator open frame Stager FD 3600E” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.