Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Hidrofor WASSERKONIG inox 1300 W 24 l 4200 l/h inaltime refulare 54 m adancime absorbtie 9 m 6 bar 19.6 Kg
Cod Produs: HWX4200/25PLUS
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Hidrofor cu pompa din inox, de putere ridicata, pentru aplicatii casnice ce necesita un debit mai mare de apa
Avantaje produs:
-turbina din PPO(techno-polymer) asigura un randament optim de utilizare;
-garnitura mecanica pe ax din ceramica/grafit/NBR pentru o durata de viata ridicata a etansarii;
-carcasa motorului din aliaj de aluminiu pentru o racire eficienta.
Aplicatii:
-alimentarea cu apa curata in sistem automatizat;
-sisteme de alimentare cu apa
-cladiri rezidentiale, spalatorii auto, etc.;
-sisteme de irigatii de dimensiuni medii;
-cresterea presiunii din reteaua de alimentare cu apa potabila;
-transvazarea apei curate, in general.
Caracteristici tehnice si constructive:
Material corp pompa: Inox
Tipul de apa vehiculata: ape curate
Debit [l/min]: 70
Inaltime de refulare [m]: 54
Tensiune de alimentare [V/Ph]: 230V / 1Ph / 50Hz
Adancime de aspiratie [m]: 9
Putere [W]: 1300
Diametru de refulare [„]: 1
Diametru de aspiratie [„]: 1
Temperatura maxima de lucru [°C]: 35
Material ax pompa: Inox
Material turbina: PPO-(techno-polymer)
Carcasa motor: Aliaj de aluminiu
Infasurare stator: Aluminiu
Curentul absorbit [A]: 8.3
Clasa de izolatie: F
Garnitura mecanica: Ceramica/Grafit/NBR
Gradul de protectie [IP]: IP 44
Capacitate butelie [l]: 24
Greutate [Kg]: 15
Set livrare
– Racord 5 cai din alama; Manometru presiune apa; Presostat; Racord flexibil antivibrant; Cablu de alimentare 1,7 m cu stecher.
Performante:
.jpg)
Curba de functionare:

Caracteristici
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Functii | Presostat |
| Putere | 1300 W |
| Nivel zgomot | 80 dB |
| Lungime cablu | 1.7 m |
| Greutate | 19.6 Kg |
| Continut pachet | 1 x Manometru. Racord 5 cai. 1 x Presostat. 1 x Racord flexibil. 1 x Cablu alimentare |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip curent | Monofazat |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Diametru racord aspiratie | 1 inch |
| Capacitate vas expansiune | 24 l |
| Debit maxim | 4200 l/h |
| Inaltime de refulare | 54 m |
| Adancime de absorbtie | 9 m |
| Material | Inox |
| Temperatura maxima | 35 C |
| Clasa de izolatie | F |
| Clasa de protectie | IP44 |
| Presiune maxima | 6 bar |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Hidrofor WASSERKONIG inox 1300 W 24 l 4200 l/h inaltime refulare 54 m adancime absorbtie 9 m 6 bar 19.6 Kg” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.