Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Motopompa diesel ANTOR 4LD640 LY3 Electric Debit 70 m3/h Presiune 7.5 bari Pornire electrica
Cod Produs: DKDWP4LD640LY3ES
Stoc epuizat
Descriere
Uleiul de motor recomandat de producator este: 20w50 clasificare SL minim CH-4, va rugam nu folositi alt tip de ulei.
Este ideala pentru irigari, controlul inundatiilor, constructii si drenaje bazine si iazuri.
Particulele solide (nisip, pietris si bete) pot trece cu usurinta prin pompa fara a cauza deteriorari.
Motopompa dispune de pornire electrica. Nu include acumulator/baterie, va recomandam: Baterie Auto de 12 V minim 45 Amperi, cu 420 amperi la pornire!
Caracteristici constructive :
• Pompa centrifuga monoetajata
• Monobloc cu motorul
• Montata pe cadru
• Pompele sunt realizate din fonta si sunt prevazute cu etansare mecanica
• Pompele au inaltimea maxima de aspiratie 6 mCA cu sorb cu clapeta
• Diametru aspiratie 4” / refulare 4”
• Debit maxim 70 m3/h
• Inaltime de pompare 75 mCA
• Presiune 7.5 bari
• Masa 179 kg
• Dimensiuni 760x550x900 mm
• Pornire electrica ( nu include acumulatorul )
(motopompa se livrează si cu kit pornire manuală: – fulie + sfoară)
Recomandari in utilizare :
• irigatii, desecari, instalatii de stins incendii
• alimentare cu apa, instalatii mobile de interventii inundatii
• alimentare tamburi, instalatii cu aspersoare sau picurare
Motor diesel 4LD 640
Cilindri 1 cilindru Capacitate cilindrica 638 cm3
Alezaj x cursa 95 x 90 mm
Putere max neta 13 CP / 3.000 rpm
Moment max. 35 Nm / 1.800 rpm
Raport compresie 17:1
Capacitate rezervor 7.5 l
Consum carburant 2.5 litri / h
Capacitate baie de ulei: 2.6 litri
Consum ulei 24 gr / h
Se livreaza cu sorb cu clapeta, stuturi, coliere prindere furtun.
Nu include acumulator.
Caracteristici
| Tip pompa | Motopompa |
|---|---|
| Debit maxim | 70 m³/h |
| Tip motor | Termic |
| Refulare verticala | 75 m |
| Tip combustibil | Diesel |
| Refulare orizontala | 750 m |
| Utilizat pentru | Apa murdara |
| Adancime de absorbtie | 6 m |
| Capacitate rezervor | 7.5 l |
| Presiune maxima | 7.5 bar |
| Nivel zgomot | 102 dB |
| Putere motor | 1.3 cp |
| Viteza maxima (rpm) | 3000 |
| Tip pornire | Electrica |
| Diametru racord refulare | 4 inch |
| Diametru racord aspiratie | 4 inch |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Motopompa diesel ANTOR 4LD640 LY3 Electric Debit 70 m3/h Presiune 7.5 bari Pornire electrica” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.