Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Rezervor Hidrofor 10 bar volum: 100l
Cod Produs: 674002
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Rezervoarele de acumulare sunt folosite in sistem hidrofor pentru a stabiliza si a mentine presiunea din circuitul de alimentare cu apa precum si pentru a reduce ciclul de pornire/oprire a pompei care face parte din ansamblu. Acest lucru prelungeste durata de viata a motorului pompei.
Rezervoarele pentru hidrofor Evosanitary sunt produse de inalta calitate, datorita tablei de otel de 1.2 mm vopsite in camp electrostatic din care sunt fabricate, ce le confera o rezistenta la o presiune de 10 Bari.
Membrana interschimbabila interioara a rezervoarelor fabricata din cauciuc EPDM, monostrat sintetic 100% vulcanizat avand o grosime de 3,5 mm.
Suportul superior este pre-gaurit pentru fixarea pompei pe suprafata acestuia, iar lamele inferioare de sprijin, pentru fixarea pe vasului de podea.
Diametru racordare: 1"
Temperatura maxima lichid : 35°C.
V[l] – Volum: 100
Tip Ambalaj: Cutie
Ambalare Cantitate: 1/1 BUC
Dimensiune: 66x46x48 cm/BUC
Masă: 15,168 kg/BUC
Caracteristici
| Culoare | Rosu |
|---|---|
| Inaltime | 480 mm |
| Latime | 460 mm |
| Lungime | 660 mm |
| Greutate | 15.17 Kg |
| Tip produs | Rezervor |
| Utilizare | Rezidential |
| Material | Metal |
| Temperatura maxima | 35 C |
| Presiune maxima | 10 bar |
| Utilizat pentru | Hidrofoare |
| Presiune de lucru | 10 bar |
| Structura | Orizontala |
| Capacitate | 100 l |
| Diametru racord | 1 inch |
| Forma | Cilindru |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Rezervor Hidrofor 10 bar volum: 100l” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.