Produsul nu este in stoc. Îți recomandăm următoarele:
Produse similare
Semanatoare DKD pe 2 randuri pentru porumb si alte seminte asemanatoare
Cod Produs: DKDSEM2RP
Garanție persoane fizice: 24 luniStoc epuizat
Descriere
Semanatoare cu 2 randuri pentru seminte mici si mari pentru montarea dupa tractoare, motosape sau motocultoare.
Recomandata pentru toti producatorii agricoli care vor sa lucreze profesional si sa obtina rezultate deosebite.
Este un mijloc de lucru rentabil si ecologic, se poate folosi pentru aproape toate semintele uzuale.
Domeniu de folosire: lucrari profesionale si rapide de semanat pentru toata gama de seminte mici si mari care se potrivesc cu gaurile de trecere a benzilor perforate (mac, toate tipurile de ridiche, toate tipurile de sfecla, salata, morcovi, marar, patrunjel, ceapa, praz, cicoare, nap, spanac, mazare, fasole rotunda, porumb).
Distante de semanat: in functie de marimea benzii perforate se poate alege densitatea plantelor pe rând.
Este deosebit de util acolo unde mijloacele mecanizanizate mari nu au posibilitatea sau nu sunt rentabile de folosit:
– sere si solarii
– suprafete medii si mici
– zone inclinate
– suprafete neregulate
– locuri unde alte mijloace mecanizate nu au acces
Dimensiuni:
lungimea: 560 mm
lățimea: 800 mm
înălțimea: 520 mm
Lățimea rândului: 700 mm
Adâncimea de însămânțare: 1 – 5 cm
Neuniformitatea însămânțării: nu mai mult de 3%
Caracteristici
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Inaltime | 52 cm |
| Latime | 80 cm |
| Lungime | 56 cm |
| Tip produs | Semanatoare |
| Utilizare | Semiprofesional |
| Material | Metal |
| Adancime de lucru | 5 cm |
| Utilizat pentru | Semanat |
| Latime de lucru | 70 cm |
| Unealta compatibila | Motocultor |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Semanatoare DKD pe 2 randuri pentru porumb si alte seminte asemanatoare” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.





Recenzii
Nu există recenzii până acum.