Vas de expansiune vertical cu suport Aquasystem VAV500, apa rece, volum 500 l, presiune max.10 bari
Cod Produs: VAV500
În stoc
Descriere
Vas de expansiune Aquasystem de 500 litri, vertical, pentru instalatii de apa rece sub presiune.
Butelia este vopsita in camp electrostatic, are picioare de sprijin pentru montaj pe pardoseala si este echipata cu membrana interschimbabila EPD m.
Are rol de stocare a apei, asigura presiunea constanta in instalatia de apa si reduce numarul de porniri ale pompei de apa.
Caracteristici constructive vas de expansiune VAV500:
– separare completa intre aer si apa prin membrana interschimbabila din EPDM;
– vertical, cu picioare de sprijin pentru montare pe pardoseala;
– nu exista contactul apei cu nicio parte metalica;
– vas expansiune vopsit in camp electrostatic pentru acoperire uniforma si rezistenta sporita la coroziune;
– montare si punere in functiune simple.
Date tehnice
Potrivit pentru Instalatii de apa sub presiune
Capacitate 500 L
Tip de conexiune 1 1/4“
Presiune maxima de lucru 10 bar
Presiune de pre-incarcare 2 bar
Tip de instalatie Apa rece
Tip recipient Vertical
Temperatura de lucru -10/ +100 grade C
Dimensiune (Diametru interior) 1490×750 HxØ mm
Caracteristici
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Inaltime | 1490 mm |
| Tip produs | Rezervor |
| Utilizare | Rezidential |
| Material | Metal |
| Temperatura maxima | 100 C |
| Presiune maxima | 10 bar |
| Utilizat pentru | Hidrofoare |
| Diametru | 750 mm |
| Presiune de lucru | 10 bar |
| Structura | Verticala |
| Capacitate | 500 l |
| Diametru racord | 1.25 inch |
| Forma | Cilindru |
| Temperatura minima | -10 C |
Recenzii
Fii primul care adaugi o recenzie la „Vas de expansiune vertical cu suport Aquasystem VAV500, apa rece, volum 500 l, presiune max.10 bari” Anulează răspunsul
Imaginea are rol informativ. Specificatiile tehnice si continutul pachetului sunt cele mentionate in descrierea produsului.






Recenzii
Nu există recenzii până acum.